Sylwetki i Marki Polskiej Gospodraki

X

U naszych laureatów

U naszych laureatów

30 kwietnia br. ruszy II edycja Platform startowych dla nowych pomysłów. Aplikować mogą ośrodki innowacji, m.in. parki naukowe, naukowo-technologiczne i technologiczne oraz inkubatory z Polski Wschodniej.

 

Platformy startowe dla nowych pomysłów to program inkubacyjny dla pomysłodawców innowacji z potencjałem biznesowym. W ramach konkursu zostanie wyłonionych kilka Platform, czyli partnerstw wyspecjalizowanych ośrodków działających jako operatorzy programu. Każda z nich będzie zlokalizowana w co najmniej jednym województwie Polski Wschodniej, tj.: lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim lub warmińsko-mazurskim. Z ich wsparcia będą mogli skorzystać początkujący przedsiębiorcy chcący zamienić swoje pomysły w innowacyjne produkty lub usługi w Polsce Wschodniej.

 

O dofinansowanie mogą ubiegać się wyłącznie ośrodki, które posiadają zasoby, potencjał do świadczenia wyspecjalizowanych usług dla innowacyjnych przedsiębiorstw oraz strategię rozwoju ich działalności. W ramach jednego z głównych zadań Platform, którym jest budowanie lokalnych ekosystemów wsparcia przedsiębiorczości start-upowej, inkubatory są zobowiązane zapewnić partnerstwo doświadczonych przedsiębiorców, inwestorów oraz instytucji mogących świadczyć przedsiębiorcom usługi podstawowe w ramach Platformy startowej. Obligatoryjnie muszą się wśród nich znaleźć jednostki samorządu terytorialnego oraz uczelnie.

 

Na pomoc w przekształcaniu innowacyjnych pomysłów w biznes PARP przeznaczyła 130 mln zł. W tegorocznej edycji konkursu nie ma ograniczenia wiekowego pomysłodawców. Jednak nadal preferowane będą osoby, które nie ukończyły 35. roku życia.

 

Zespoły start-upowe znajdą w Platformach nie tylko miejsce na prowadzenie działalności, obsługę księgową i prawną, doradztwo podatkowe i marketingowe. Będą mogły liczyć także na bezpłatne usługi specjalistyczne związane z rozwijaniem i wdrażaniem pomysłów od strony technologicznej i biznesowej, czyli m.in. wsparcie eksperckie, opracowanie strategii rozwoju, badania i analizy rynkowe, projektowanie czy zarządzanie. Po ukończeniu programu inkubacji najlepsi przedsiębiorcy z Polski Wschodniej będą mogli starać się otrzymać bezzwrotne dotacje na wdrożenie rynkowe pomysłów w ramach poddziałania 1.1.2 Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, które PARP planuje uruchomić w 2019 r.

PARP będzie przyjmować wnioski do 14 czerwca 2018 r.

Dokumentacja

 

 

Źródło: www.parp.gov.pl

Data: 04.04.2018