Sylwetki i Marki Polskiej Gospodraki

X

U naszych laureatów

  • Sukcesy firmy IZODOM 2000 Polska Sp. z o.o.

    IZODOM 2000 Polska Sp. z o.o. Laureat Nagrody "Diament Polskiej Innowacyjności 2017" w kategorii Firma, w ramach Ogólnopolskiego Programu Umacniania Wiarygodności "Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki" w ostatnim czasie odniósł znaczące dla rozwoju firmy sukcesy.

    Więcej…  
  • AURORA Technika Świetlna na targach 4 Design Days

    AURORA Technika Świetlna Laureat Ogólnopolskiego Programu Umacniania Wiarygodności "Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki 2017" bierze udział w targach 4 Design Days w Katowicach. Wydarzenie odbywa się w dniach 15-18 lutego 2018.

    Więcej…  

U naszych laureatów

Patronat honorowy

mazowieckie
kujawsko pomorskie
lodzkie
podkarpackie
podlaskie
lubelskie

lubuskieswietokrzyskiewielkopolskiedolno slaskiemalopolskie

Zgodnie z najnowszym raportem Grupy Knight Frank Polska awansowała do drugiej dziesiątki najatrakcyjniejszych rynków dla chińskiego kapitału.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Targach przemysłu jachtowego i lotnictwa lekkiego Aqua Avis, które odbędą się w dniach 19-21 kwietnia 2018 r. na terenie Expo Mazury w Ostródzie.

„Puls Biznesu”: Na przełomie 2018 i 2019 r. dynamika polskiego wzrostu gospodarczego wyhamuje, a spowolnienie może potrwać co najmniej 6-8 kolejnych kwartałów – prognozują ekonomiści, uczestniczący w piątkowej debacie w Szczyrku. Wskazali na potrzebę działań, łagodzących głębokość spodziewanego spadku.


W imieniu organizatorów China International Import Expo and Canton Fair zapraszamy firmy z branż mody, designu, żywności i elektroniki użytkowej na spotkanie, podczas którego organizatorzy przedstawią swoje targi i zaproszą do udziału w nich. Odbędzie się ono 28 stycznia 2018 r. w godzinach 9:30-11:00 w hotelu Sofitel Warszawa Victoria, ul. Królewska 11.

Ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP, w imieniu EUJCIC (EU-Japan Centre for Industrial Cooperation) zaprasza do udziału w misji do Japonii organizowanej  w dniach 8-11 maja 2018 r. dla MŚP i klastrów działających w branży ICT.

Przedsiębiorcy zainteresowani uzyskaniem wsparcia w ramach konkursu "Bony na innowacje dla MŚP" mają jeszcze niecały miesiąc na złożenie wniosku.

24 listopada w Sangate Hotel Airport w Warszawie odbyła się Wielka Gala „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki”. Uroczystość w znakomity sposób poprowadzili Dorota Gardias oraz Krzysztof Ibisz. Zgromadzonych gości powitał gospodarz wieczoru Pan Robert Składowski – Prezes Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców Przedsiębiorcy.pl, który pogratulował obecnym ich sukcesów oraz podkreślił zaangażowanie Federacji w działania na rzecz promowania polskiej przedsiębiorczości.

Serek wiejski z Piątnicy zamiast 2 zł kosztuje tu 25 groszy, a sałatka Lisnera tylko 1,6 zł a nie 4 zł. Prince Polo  dostać można za ok. 50 groszy. Biedronka czy Lidl nie wytrzymałyby takiej konkurencji.

W drugim kwartale tego roku tempo wzrostu gospodarczego w Polsce minimalnie wyhamowało z 4 do 3,9 proc. - podał właśnie Główny Urząd Statystyczny. Czyżby polska gospodarka najlepszy czas miała już za sobą?

 

Miło nam potwierdzić iż dla Programu Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki patronat objeli :

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) pozostawił bez zmiany szacunki dynamiki wzrostu gospodarczego na świecie w 2017 r. i w przyszłym roku, ale podwyższył prognozy dla strefy euro i Chin - wynika z poniedziałkowej aktualizacji World Economic Outlook (WEO).Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) pozostawił bez zmiany szacunki dynamiki wzrostu gospodarczego na świecie w 2017 r. i w przyszłym roku, ale podwyższył prognozy dla strefy euro i Chin - wynika z poniedziałkowej aktualizacji World Economic Outlook (WEO).

Hyperloop to projekt, który być może już niedługo zrewolucjonizuje transport. Nad jego koncepcją pracuje wiele zespołów na świecie - w tym grupa polskich studentów z Politechniki Warszawskiej.Hyperloop to projekt, który być może już niedługo zrewolucjonizuje transport. Nad jego koncepcją pracuje wiele zespołów na świecie - w tym grupa polskich studentów z Politechniki Warszawskiej.

Do końca wakacji drogowcy chcą oddać do użytku 90 kilometrów nowych dróg. Jest dobra wiadomość dla kierowców jeżdżących z Warszawy nad morze. Otwarta ma być ekspresowa "siódemka" w okolicach Ostródy. W ubiegłym tygodni kierowcy dostali do dyspozycji dwie obwodnice: Inowrocławia i Ostrowa Wielkopolskiego. To jednak nie koniec. Licząc z tymi dwiema obwodnicami, do końca wakacji drogowcy planują w sumie oddać blisko 125 km nowych dróg krajowych. Oznacza to, że jeszcze 90 km czeka na otwarcie.

Przebadane firmy nie kwapią się do zmiany kredytodawców. W skali 1-5 współpracę z nimi oceniają na 4 - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

Nowa niższa taryfa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa dla dużych odbiorców została zatwierdzona przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki - poinformował URE w środowym komunikacie.

Elektrownie w Bełchatowie i Kozienicach zajmują pierwsze i czwarte miejsce największych trucicieli w Europie - wynika z raportu Europejskiej Agencji Środowiska. Wśród najbardziej zanieczyszczających wodę i powietrze obiektów na naszym kontynencie, aż pięć znajduje się w Polsce. To daje nam w tym zestawieniu niechlubne trzecie miejsce.


Eksperci i przedsiębiorcy spotkali się w Ministerstwie Rozwoju, aby przedyskutować wpływ jaki wywiera infrastruktura cyfrowa na rozwój poszczególnych dziedzin gospodarki w kontekście priorytetów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Jacek Bogucki poinformował, że w pierwszych miesiącach eksport polskich produktów do USA wzrósł o kilkadziesiąt procent. Jacek Bogucki przebywa w Waszyngtonie, gdzie zabiega o zniesienie barier handlowych dla polskich jabłek i drobiu.

Paweł Chorąży, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju wziął udział w konferencji pt. „Rewitalizacja w małych miastach”, którą zorganizowało Ministerstwo Rozwoju wraz z władzami Dobiegniewa w dniach 5-7 czerwca 2017 r. w Mierzęcinie k. Dobiegniewa.

Branża przemysłowa może szykować szampana. Jeśli najnowsze prognozy Capgemini się sprawdzą, to producenci będą mieli prawdziwy powód do świętowania